НЕЗВИЧАЙНИЙ УРУГВАЙ

Одна з найменших країн Південної Америки часто виявляється в тіні своїх більш популяр­них сусідів. А даремно! Тут можна насолодитися соковитими стейками і запашним мате, як в Аргентині, і пляжами, які задовольнять навіть розбалуваних сонцем бразильців. Але і сам по собі Уругвай сповнений несподіванок і охоче ламає стереотипи про типову латиноамериканську країну.

Тож в «Усюдах» у сезон відпусток ми вирішили влаштувати подорож сторінками газети до цієї надзвичайної країни.

 

Уругвай став причиною першої і єдиної війни між Бразилією і Аргентиною

І в результаті цієї війни отримав незалежність. Звичайно, жодна з воюючих країн не ставила собі за мету звільнення Уругваю (на той час — бразиль­ської провінції Сісплатіна). Але затяжна трирічна боротьба виснажила сили противників і привела до створення у 1828 році нової держави за принципом «не діставайся ж ти нікому».

 

Уругвай — не тропіки

Уругвай — єдина країна в Латинській Америці, розташована повністю поза тропіками. Клімат столиці Монтевідео можна приблизно порівняти з кримським: узимку +10 — +12°С, вітер, зрідка замо­розки, іній.

 

Тут у чотири рази більше корів, ніж людей

У країні з населенням лише 3,4 млн. осіб на кож­ного жителя припадає майже чотири корови. Рогата худоба — найважливіша і прибуткова частина еко­номіки країни, тому фермерам доводиться суворо стежити за якістю: кілька років тому Уругвай увів інноваційну систему поголовного маркування ху­доби електронними чіпами. Тепер кожен споживач може відстежити весь шлях свого стейка: від рідної ферми до столу.

 

Уругвай називають «Швейцарією Південної Америки»

Щоправда, справа тут не в кліматі і не в коровах, а в дуже розвинутій соціальній політиці. Одним з перших на континенті Уругвай почав реалізовувати концепцію держави загального добробуту і домігся значних успіхів.

Наприклад, у 2009-му році Уругвай став першою країною в світі, яка забезпечила кожному школяреві безкоштовний ноутбук і доступ до Інтернету. А в 2015 році уряд почав роздавати (державним коштом придбані!) планшети ще і пенсіонерам.

 

В Уругваї не святкують Різдво

Уругвай, де католицизм сповідують майже половина населення, перейменував традиційні католицькі свята. Так, Різдво перетворилося на День сім’ї, Богоявлення (Свято трьох королів) — на День дітей, а Страсний тиждень і Великдень — на Тиждень туризму.

 

Колишній президент Уругваю отримав звання найбіднішого президента планети

Хосе Мухіка, президент Уругваю з 2010 по 2015 рік, щомісяця віддавав 90 % своєї зарплати на бла­годійність, відмовився переїжджати зі своєї ферми в офіційну резиденцію, всі роки їздив на роботу на старенькому авто. Такий стиль життя укупі зі смі­ливими політичними рішеннями зробили його суперзіркою на політичній арені Латинської Америки.

 

Уругвай – найменш корумпована країна Латинської Америки

За даними міжнародної орґанізації по боротьбі з корупцією, Уругвай як мінімум останні п’ять років упевнено тримає позицію країни з найнижчим рів­нем злочинності на континенті.

У світовому рейтингу 2016 року Уругвай зна­ходиться на 21-му місці, між Японією та Естонією (що нижчий рівень корупції, то вище місце в рей­тингу). Ба більше, країна посідає перше місце в реґіоні за демократичністю режиму, якістю життя, свободою друку, розміром (прошарком) середнього класу, роботою електронного уряду, процвітанням і безпекою.

 

Уругвай — місце проведення першого чемпіонату світу з футболу

Уругвай, на той момент дворазовий олімпій­ський чемпіон з футболу, обрали місцем проведення першого чемпіонату світу під егідою ФІФА в 1930-му році.

Цей вибір виявився для ФІФА не дуже вдалим: відправляти команду так далеко було дорого, тому європейські країни не мали бажання взяти участь. У підсумку за звання чемпіона світу боролися лише 13 збірних, це найменше число учасників чемпіонату за всю його історію.

 

Гімн Уругваю — найдовший у світі

Гімн Уругваю з гучною назвою «Уругвайці, вітчиз­на або могила!» Містить 11 куплетів і в повній версії триває більше п’яти хвилин. Чому б і ні? Їм точно є чим пишатися!

 

Джерело статті: черкаська газета «Нова доба»

ТОП новости

Вход

Меню пользователя